Резултати на Зимским олимпијским играма: победа САД у хокеју, следећи потез Шона Вајта

Напомена уредника: Ова страница приказује наступе на Олимпијским играма у суботу, 12. фебруара.Посетите нашу страницу Ажурирања за вести и упутства за промоцију у недељу (13. фебруара).
Линдзи Џејкобелис (36) освојила је своју другу златну медаљу на Олимпијским играма тако што је била прва на свом дебију у сноуборду у мешовитом тиму са америчким саиграчем Ником Баумгартнером.Тим САД је најстарији тим на терену, са укупно 76 година старости.
За 40-годишњег Баумгартнера, сломљеног срца након што није успео да се квалификује у мушко појединачно финале, ово је била друга прилика да освоји своју прву олимпијску медаљу на својим четвртим и последњим Олимпијским играма.
У мушком хокеју, САД су победиле Канаду са 4-2, поправиле на 2-0, победиле у групној фази и пласирале се у четвртфинале.
У плесу на леду, Медисон Хабел и Закари Донохју из тима САД, као и Медисон Џок и Еван Бејтс, заузели су прва места после ритам плесне секције.
ПЕКИНГ — После првог полувремена у суботу, два америчка тима у плесу на леду борила су се за медаље.
Медисон Хабел и Закари Донохју заузели су треће место у делу такмичења у ритам плесу са 87,13 поена док су се клизали и уживали у музичкој колекцији Џенет Џексон.Актуелни државни шампиони Медисон Џок и Еван Бејтс завршили су на четвртом месту, али су заостали скоро три бода за својим сународницима (84,14).
Францускиња Габријела Пападакис и Гијом Сизерон су на врху листе са светским рекордом у ритам плесу од 90,83 поена.Сребрне медаље добиће Викторија Синицина и Никита Кацалапов из Русије.
ПЕКИНГ.Кети Улендер из Сједињених Држава, која се скоро 20 година истиче на светској сцени својим скелетом, завршила је шеста на, скоро сигурно, њеној последњој Олимпијади.
Двоструки шампион Светског купа који је такође освојио Светско првенство 2012, Уландер је бриљирао на Олимпијским играма у Пекингу.Освојити место на подијуму у њеном петом олимпијском наступу није било довољно.
Уландер није направила ниједну озбиљнију грешку у последња два кола женског скелета у суботу, само није имала брзину да стигне до конкуренције.Почевши од осме, завршила је свој трећи круг у клизачком центру Ианкинг са личним рекордом 1:02,15, али није играла много времена за лидера.Улендер је учесници показала пето место у својој четвртој трци, обезбедивши јој шесто место.
Олимпијска медаља била је једино што је Уландеру недостајало у њеној костурној каријери.Године 2014. била је веома близу привременог освајања бронзане медаље када је трећепласирана Рускиња Јелена Никитина била умешана у руски допинг скандал током Зимских олимпијских игара у Сочију.
Суд за спортску арбитражу поништио је ову одлуку, оценивши да нема довољно основа да се Никитина дисквалификује и одузме бронзану медаљу.
Немица Хана Нес победила је Аустралијанку Жаклин Наракот за 0,62 секунде за златну медаљу у суботу.Бронза је припала Кимберли Бош из Холандије.
ЏАНЂЈАКОУ, Кина — Шон Вајт и његов брат Џеси покренули су прошлог месеца Вхитеспаце, бренд за сноуборд и живот на отвореном.Током лаганог лансирања, Вхитеспаце је представио 50 брендираних скија.
„Не желим више да побеђујем ове момке.Желим да их спонзоришем“, рекао је Вајт.„Не да их потпишем или нешто слично, већ да им помогнем у каријери и да водим своје искуство и оно што сам научио.
Амерички тренер за скијање и сноуборд у полупајпу Џеј Џеј Томас, који је почео да тренира Вајта уочи Зимских олимпијских игара у Пјонгчангу, назвао је Вајта природним „бизнисменом“.
ПЕКИНГ — Суд за спортску арбитражу саопштио је у суботу да је одредио време и датум за рочиште у случају руске клизачице Камиле Валеве.
ЦАС је рекао да је рочиште заказано за недељу у 20:30, а одлука се очекује у понедељак.
Валиева, 15, била је позитивна на илегалан лек за срце који побољшава издржљивост и проток крви.Она је обавештена о позитивном резултату теста раније ове недеље, 25. децембра.
Руска антидопинг агенција је првобитно суспендовала Валиеву, али је укинула суспензију након што је уложила жалбу, што је навело МОК и друга руководећа тела да траже одлуку ЦАС-а по том питању.
ПЕКИНГ — Маскота панде у Пекингу 2022. освојила је присталице широм света док је Ву Роуро чекала 11 сати у реду да купи своју плишану играчку Бинг Двен Двен.Кинески потрошачи у продавницама и на мрежи хрлили су да купе колекционарску верзију маскоте плишане животиње, чије име се на енглески преводи као комбинација „лед“ и „буцкасти“.
„Тако је слатко, веома слатко, ох, не знам, јер је панда“, рекла је Роу Роу Ву, објашњавајући у посту УСА ТОДАИ зашто је заузела 11. место у тиму ове ноћи.На нултим температурама у Нанђингу на југу Кине могуће је купити медведе који живе у планинама централне Кине уз олимпијске сувенире.
Док спавате у Америци, Тим Америке има још једну златну медаљу.Ево најважнијих догађаја вечери:
Седамнаестогодишњак из Кеваскума, Висконсин, постао је најмлађи тркач у трци, завршио је за 34,85 секунди.Био је најбржи од 10 клизача у петом пару, али су га брзо завршили Кинез Гао Тингју са олимпијским рекордом од 34,32 секунде и Пољак Дамијан Зурек (34,73) у седмом пару.
На домаћој трци на националном овалном клизању, Гао би био најбољи у дану, што му је донело златну олимпијску и бронзану медаљу, које је освојио на тој дистанци 2018.
Сребро је припало јужнокорејској атлетичарки Мин Кју Ча (34,39), бронзу Јапанцу Ватару Моришигеу (34,49).
Отпутовао је на аеродром мање од 24 сата након што је глобална икона сноуборда завршила свој последњи такмичарски халфпипе на Олимпијским играма.Одредиште: Лос Анђелес да лично гледате свој први Супер Боул.
Вајт је рекао да му његова пријатељица, глумица Нина Добрев, саветује да направи списак ствари које жели да ради у пензији „да не бих седео и вртио прстима“.
ПЕКИНГ — Спашавање америчког офф-роад аса Џесија Дигинса у штафети 4к5к можда је права стратегија.Али, на Дикинсову несрећу, није било важно што њене саиграчице нису биле довољно близу у прва три кола.
У такмичењу у којем се тим САД надао да ће освојити своју прву медаљу, Деакинс није успео да направи чуда и морао је да заврши шести.
Руски тим је освојио златну медаљу, одлепивши се од Немачке у последња два километра.Шведска је победила Финску за бронзу.
Тим САД је скоро изгубио сваку шансу за медаљу на крају другог кола када се Роузи Бренан, која је већим делом трке била део руске и немачке групе за потеру, нашла на крају утакмице.отишао и изгубио везу са вуковима.Нови Мекејб (20) дебитује на Олимпијским играма и нико не може да бира или поново уђе у потерни тим у трећем колу.До тренутка када је предала Деакинсу, који је освојио златну медаљу у тимском спринту 2018. и овогодишњу појединачну спринт бронзану медаљу, тим САД је био скоро 43 секунде удаљен од борбе за медаљу.
Дигинсу је било претешко да уђе у групу из Норвешке, Финске и Шведске, који су се у највећем делу такмичења борили за треће место.Тим САД завршио је трку за 55:09,2, око 67 секунди од подијума.
ПЕКИНГ.Руска уметничка клизачица Камила Валева вратила се тренинзима у суботу јер њена олимпијска будућност још увек виси о концу.
Око 50 новинара и двадесетак фотографа стајало је у низу клизалишта, а Валиева је током целе сесије изводила планиране вежбе на леду, повремено ћаскајући са својим тренером Етери Тутберидзе.Петнаестогодишња девојчица није одговарала на питања новинара када је прошетала мешовитом зоном.
Валиева је била позитивна на триметазидин, забрањени лек за срце, 25. децембра, али је раније ове недеље играла тимску утакмицу јер лабораторија тек треба да извештава о анализи узорака.
Валева је од тада суспендована од стране Руске антидопинг агенције и од тада се вратила на посао, а Суд за спортску арбитражу ће одлучити о њеном статусу наредних дана.
"Непријатно је рећи, јер смо на Олимпијади, зар не?"рекла је Американка Мараја Бел која је клизала на полигону после Валиеве.„Очигледно је да ту ништа не могу да урадим.Овде сам само да бих се фокусирао на сопствено клизање.”
ПЕКИНГ.За Микаелу Шифрин, која није скијала више од два месеца, то није лоше.
Шифринова је поставила девето најбрже и америчко време на свом првом суботњем тренингу спуста.Штавише, добро јој иде и још увек планира да се такмичи у спусту на Олимпијским играма у Пекингу у уторак и Алпском комбинату у четвртак.
„Данас ми је дао више позитивности“, рекла је."Мораћемо да видимо како ће се ствари одвијати с временом."
Комбинација се састојала од једног спуста и једног слалома, тако да је Схиффрин ипак одрадила тренинг.Али више пута је рекла да жели и да се трка низбрдо, у зависности од тога како се осећа на тренингу.
ПЕКИНГ.НХЛ, која се повукла са Зимских олимпијских игара 2022., понудила је неколицини елитних играча из целог света олимпијску прилику и шансу да покажу будућност овог спорта.
Чинило се да је све у добрим рукама, али ветерани су одиграли одлучујућу улогу када је амерички мушки хокејашки тим победио Канаду са 4-2 у брзој утакмици у суботу на Националном дворанском стадиону.
Четири од пет најбољих са НХЛ улазног драфта 2021 (три у Канади) су ушли у игру.Американци су у Пекингу повели са 2:0 и у четвртак победили Кину са 8:0.
Тим САД ће у недељу увече (8:10 ЕТ) затворити групну фазу против Немачке, освајача сребрне медаље.
КЕННИ АГОСТИНО!Освојио је национално првенство са @ИалеМХокеи-ом 2013. и сада ставља @ТеамУСА два испред Канаде!#Зимске Олимпијске игре |#ВитхВитхУС

Време поста: 24.10.2022