Výsledky zimních olympijských her: vítězství v hokeji USA, další krok Shauna Whitea

Poznámka redakce: Tato stránka odráží výkony na olympiádě v sobotu 12. února.Navštivte naši stránku Aktualizace, kde najdete novinky a pokyny k nedělní akci (13. února).
Lindsey Jacobellis (36) získala svou druhou zlatou medaili na olympijských hrách, když se při svém debutu na snowboardu ve smíšeném týmu s americkým týmovým kolegou Nickem Baumgartnerem umístila na prvním místě.Tým USA je nejstarším týmem v poli s celkovým věkem 76 let.
Pro 40letého Baumgartnera se zlomeným srdcem poté, co se nekvalifikoval do individuálního finále mužů, to byla jeho druhá šance získat první olympijskou medaili na své čtvrté a poslední olympiádě.
V mužském hokeji porazili USA Kanadu 4:2, zlepšili se na 2:0, vyhráli skupinovou fázi a postoupili do čtvrtfinále.
V tancích na ledě se Madison Hubbell a Zachary Donoghue z týmu USA, stejně jako Madison Jock a Evan Bates, umístili na předních místech po sekci rytmických tanců.
PEKING – Po sobotním prvním poločase bojovaly dva americké týmy tanců na ledě o medaile.
Madison Hubbell a Zachary Donoghue se umístili na třetím místě v rytmické taneční části soutěže s 87,13 body, když bruslili a užívali si hudební sbírku Janet Jacksonové.Úřadující národní šampioni Madison Jock a Evan Bates skončili čtvrtí, ale za svými krajany zaostali téměř o tři body (84,14).
Francouzi Gabriella Papadakis a Guillaume Sizeron byli na vrcholu seznamu se světovým rekordem rytmického tance 90,83 bodu.Stříbrné medaile obdrží Ruska Victoria Sinitsina a Nikita Katsalapov.
PEKING.Cathy Ulenderová ze Spojených států, která se svou kostrou vyčnívala na světové scéně téměř 20 let, skončila šestá na téměř jistě její poslední olympiádě.
Ulander, dvojnásobný mistr série Světového poháru, který také vyhrál Světový pohár 2012, exceloval na olympijských hrách v Pekingu.Získat pódiové umístění při jejím pátém olympijském vystoupení nestačilo.
Ulanderová v sobotu v posledních dvou kolech ženského skeletu neudělala žádnou závažnější chybu, jen neměla rychlost, aby se dotáhla na konkurenci.Startovala z osmého místa a dokončila své třetí kolo v Yanqing Skating Center s osobním rekordem 1:02,15, ale na vedoucí pozici neuhrála mnoho času.Ulenderová ve čtvrtém závodě předvedla účastnici páté místo a zajistila si tak šesté místo.
Olympijská medaile byla jediná věc, která Ulanderové v její kariéře kostry chyběla.V roce 2014 byla velmi blízko dočasnému zisku bronzové medaile, když se ruská hráčka na třetím místě Jelena Nikitinaová zapletla do ruského dopingového skandálu na zimních olympijských hrách v Soči.
Sportovní arbitrážní soud toto rozhodnutí zrušil a rozhodl, že neexistuje dostatek důvodů k diskvalifikaci Nikitinové a odebrání její bronzové medaile.
Němka Hannah Nessová porazila v sobotu Australanku Jacqueline Naracotteovou o 0,62 sekundy a získala zlatou medaili.Bronz získala Kimberly Bosch z Nizozemska.
ZHANGJIAKOU, Čína – Sean White a jeho bratr Jesse minulý měsíc založili Whitespace, značku pro snowboarding a outdoorový životní styl.Během soft launch Whitespace předvedl 50 značkových lyží.
"Už nechci tyhle kluky porazit."Chci je sponzorovat,“ řekl White."Ne podepisovat je nebo něco podobného, ​​ale pomáhat jim v kariéře a vést mé zkušenosti a to, co jsem se naučil."
Americký trenér lyžování a snowboardingu na U-rampa JJ Thomas, který začal trénovat Whitea před zimními olympijskými hrami v Pchjongčchangu, nazval Whitea přirozeným „podnikatelem“.
PEKING - Sportovní arbitrážní soud v sobotu oznámil, že stanovil čas a datum slyšení v případu ruské krasobruslařky Kamily Valevové.
CAS uvedl, že slyšení je naplánováno na neděli ve 20:30, rozhodnutí se očekává v pondělí.
Valieva, 15, byla pozitivně testována na nelegální lék na srdce, který zlepšuje odolnost a průtok krve.O pozitivním výsledku testu byla informována začátkem tohoto týdne 25. prosince.
Ruská antidopingová agentura nejprve Valejevu suspendovala, ale poté, co podala odvolání, pozastavení zrušila, což přimělo MOV a další řídící orgány, aby v této záležitosti požádaly CAS o rozhodnutí.
PEKING – Maskot pandy Pekingu 2022 si získal příznivce po celém světě, když Wu Rouro stála 11 hodin ve frontě, aby si koupila vlastní plyšovou hračku Bing Dwen Dwen.Čínští spotřebitelé v obchodech a online se hrnuli, aby si koupili sběratelskou verzi plyšového zvířecího maskota, jehož jméno se do angličtiny překládá jako kombinace „led“ a „baculatého“.
"Je to tak roztomilé, velmi roztomilé, ach já nevím, protože je to panda," řekla Rou Rou Wu v příspěvku USA TODAY, proč se v noci umístila na 11. místě v týmu.Při nulových teplotách v Nanjingu v jižní Číně je možné koupit medvědy žijící v horách střední Číny s olympijskými suvenýry.
Zatímco spíte v Americe, Team America má další zlatou medaili.Zde jsou hlavní body večera:
17letý závodník z Kewaskumu ve Wisconsinu se stal nejmladším běžcem závodu, když doběhl v čase 34,85 sekundy.Byl nejrychlejší z 10 bruslařů v pátém páru, ale rychle ho dokončili Číňan Gao Tingyu s olympijským rekordem 34,32 sekundy a Polák Damian Zurek (34,73) v sedmém páru.
Na domácím závodě na National Oval Skating by byl Gaoův čas nejlepší ze dne, což mu vyneslo zlatou olympijskou medaili a bronzovou medaili, kterou na této vzdálenosti získal v roce 2018.
Stříbro získala jihokorejská atletka Min Kyu Cha (34,39), bronzová skončila Japonka Wataru Morishige (34,49).
Na letiště zamířil necelých 24 hodin poté, co ikona světového snowboardingu dokončila svou poslední soutěžní U-rampu na olympijských hrách.Cíl: Los Angeles, abyste se osobně podívali na svůj první Super Bowl.
White řekl, že jeho přítelkyně, herečka Nina Dobrev, mu radí, aby si udělal seznam věcí, které chce dělat v důchodu, „abych neseděl a nekroutil prsty“.
PEKING — Záchrana amerického off-roadového esa Jesseho Digginse ve štafetě 4x5k může být tou správnou strategií.Ale bohužel pro Deakinsovou nevadilo, že její spoluhráčky nebyly v prvních třech kolech dost blízko.
V soutěži, ve které Team USA doufal, že vyhraje svou první medaili, Deakins nedokázal zázraky a musel skončit šestý.
Zlatou medaili vybojoval ruský tým, který se na posledních dvou kilometrech odpoutal od Německa.Švédsko porazilo Finsko o bronz.
Tým USA téměř ztratil jakoukoli šanci na medaili na konci druhého kola, když se na konci hry ocitla Rosie Brennanová, která byla po většinu závodu součástí ruské a německé stíhací skupiny.odešel a ztratil kontakt s vlky.Novi McCabe, 20, zažívá svůj olympijský debut a nikdo si nemůže vybrat ani znovu vstoupit do stíhacího týmu ve třetím kole.V době, kdy předávala Deakinsovi, který získal zlatou medaili ve sprintu 2018 a letošní bronz ve sprintu jednotlivců, byl tým USA od bojů o medaile téměř 43 sekund.
Pro Digginse bylo příliš těžké dostat se do skupiny z Norska, Finska a Švédska, kde po většinu soutěže soupeřil o třetí místo.Tým USA dokončil závod v čase 55:09,2, asi 67 sekund mimo stupně vítězů.
PEKING.Ruská krasobruslařka Kamila Valeva se v sobotu vrátila do tréninku, protože její olympijská budoucnost stále visí na vlásku.
Podlahu kluziště lemovalo asi 50 novinářů a dvě desítky fotografů a Valieva po celou dobu prováděla plánovaná cvičení na ledě a občas si povídala se svým trenérem Eteri Tutberidze.Když 15letá dívka procházela smíšenou zónou, na otázky novinářů neodpověděla.
Valeva měla pozitivní test na trimetazidin, zakázaný lék na srdce, 25. prosince, ale na začátku tohoto týdne sehrála týmovou hru, protože laboratoř ještě nepodala zprávu o analýze vzorků.
Valevová byla od té doby suspendována Ruskou antidopingovou agenturou a od té doby se vrátila do práce, přičemž o jejím statusu rozhodne v nejbližších dnech Sportovní arbitrážní soud.
"Je nepříjemné to říkat, protože jsme na olympiádě, že?"řekla Američanka Mariah Bellová, která bruslila na cvičišti po Valijevovi."Samozřejmě s tím nemůžu nic dělat."Jsem tu jen proto, abych se soustředil na své vlastní bruslení.“
PEKING.Pro Mikaelu Shiffrinovou, která na lyžích nestála přes dva měsíce, to není špatné.
Shiffrinová zajela ve svém prvním sobotním tréninku sjezdu devátý nejrychlejší čas a nejrychlejší americký čas.Navíc se jí daří a v úterý má v plánu závodit ve sjezdu na olympiádě v Pekingu a ve čtvrtek na alpském kombinátu.
"Dnešek mi dal více pozitivity," řekla."Budeme muset vidět, jak to půjde s časem."
Kombinace se skládala z jednoho sjezdu a jednoho slalomu, takže Shiffrinová stejně absolvovala tréninkovou jízdu.Několikrát ale řekla, že chce závodit i ve sjezdu, podle toho, jak se cítí v tréninku.
PEKING.NHL, která se odhlásila ze zimních olympijských her v roce 2022, nabídla několika elitním hráčům z celého světa olympijskou příležitost a šanci předvést budoucnost tohoto sportu.
Vše se zdálo být v dobrých rukou, ale rozhodující roli sehráli veteráni, když americký mužský hokejový tým porazil Kanadu 4:2 v rychlém sobotním utkání na National Indoor Stadium.
Do hry vstoupily čtyři z pěti nejlepších výběrů ze vstupního draftu NHL 2021 (tři v Kanadě).Američané vedli v Pekingu 2:0 a ve čtvrtek porazili Čínu 8:0.
Tým USA uzavře skupinovou fázi proti stříbrným medailistům Německu v neděli večer (8:10 ET).
KENNY AGOSTINO!V roce 2013 vyhrál národní šampionát s @YaleMHokey a nyní staví @TeamUSA dva před Kanadu!#Zimní olympijské hry |#WatchWithUS

Čas odeslání: 24. října 2022