Rezultati zimskih olimpijskih iger: hokejska zmaga ZDA, naslednja poteza Shauna Whitea

Opomba urednika: ta stran prikazuje nastope na olimpijskih igrah v soboto, 12. februarja.Obiščite našo stran s posodobitvami za novice in navodila za nedeljsko (13. februarja) promocijo.
36-letna Lindsey Jacobellis je osvojila svojo drugo zlato medaljo na olimpijskih igrah, ko je bila prva na svojem prvencu v deskanju na snegu v mešani ekipi z ameriškim moštvenim kolegom Nickom Baumgartnerjem.Ekipa ZDA je najstarejša ekipa na tem področju, s skupno starostjo 76 let.
Za 40-letnega Baumgartnerja, zlomljenega srca, potem ko se mu ni uspelo uvrstiti v moški posamični finale, je bila to druga priložnost, da osvoji svojo prvo olimpijsko medaljo na svojih četrtih in zadnjih olimpijskih igrah.
V moškem hokeju so ZDA premagale Kanado s 4:2, izboljšale na 2:0, zmagale v skupinskem delu in napredovale v četrtfinale.
V plesih na ledu sta Madison Hubbell in Zachary Donoghue iz ekipe ZDA ter Madison Jock in Evan Bates zasedli prva mesta po sekciji ritem plesov.
PEKING – Po sobotnem prvem polčasu sta se dve ameriški reprezentanci v plesu na ledu borili za medalje.
Madison Hubbell in Zachary Donoghue sta med drsanjem in uživanjem v glasbeni zbirki Janet Jackson zasedla tretje mesto v delu tekmovanja v ritmičnem plesu s 87,13 točkami.Aktualna državna prvaka Madison Jock in Evan Bates sta zasedla četrto mesto, a sta za rojakoma zaostala za skoraj tri točke (84,14).
Francoza Gabriella Papadakis in Guillaume Sizeron sta bila na vrhu lestvice s svetovnim rekordom v ritmičnem plesu 90,83 točke.Srebrni medalji bosta prejela Rusinja Victoria Sinitsina in Nikita Katsalapov.
PEKING.Američanka Cathy Ulender, ki s svojim skeletonom na svetovnem prizorišču izstopa že skoraj 20 let, je na skoraj zagotovo njenih zadnjih olimpijskih igrah končala na šestem mestu.
Dvakratni prvak serije svetovnega pokala, ki je zmagal tudi na svetovnem prvenstvu leta 2012, je Ulander blestel na olimpijskih igrah v Pekingu.Uvrstitev na stopničke v njenem petem olimpijskem nastopu ni bila dovolj.
Ulanderjeva v zadnjih dveh sobotnih krogih ženskega skeletona ni naredila hujših napak, le hitrosti ni imela, da bi dohitela konkurenco.Začela je kot osma, končala je svoj tretji krog v Yanqing Skating Centru z osebnim rekordom 1:02,15, vendar ni imela veliko časa za vodilno.Ulenderjeva je udeleženki na njeni četrti dirki pokazala peto mesto in ji zagotovila šesto mesto.
Olimpijska medalja je bila edina stvar, ki je Ulanderjevi manjkala v njeni skeletonski karieri.Leta 2014 se je začasno zelo približala bronasti medalji, ko je bila tretjeuvrščena Ruska Jelena Nikitina vpletena v ruski dopinški škandal zaradi zimskih olimpijskih iger v Sočiju.
Športno arbitražno sodišče je razveljavilo to odločitev in odločilo, da ni bilo dovolj razlogov za diskvalifikacijo Nikitine in ji odvzem bronaste medalje.
Nemka Hannah Ness je v soboto za zlato medaljo premagala Avstralko Jacqueline Naracotte za 0,62 sekunde.Bron je pripadla Nizozemki Kimberly Bosch.
ZHANGJIAKOU, Kitajska – Sean White in njegov brat Jesse sta prejšnji mesec lansirala Whitespace, blagovno znamko za deskanje na snegu in življenjski slog na prostem.Med mehkim lansiranjem je Whitespace predstavil 50 blagovnih znamk smuči.
"Nočem več premagati teh fantov.Želim jih sponzorirati,« je dejal White."Ne zato, da podpišem pogodbo z njimi ali kaj podobnega, ampak da pomagam njihovi karieri in usmerjam svoje izkušnje in to, kar sem se naučil."
Ameriški trener smučanja in deskanja na snegu JJ Thomas, ki je začel trenirati Whitea pred zimskimi olimpijskimi igrami v Pyeongchangu, je Whitea označil za naravnega "poslovneža".
PEKING – Športno razsodišče je v soboto sporočilo, da je določilo čas in datum za obravnavo v primeru ruske umetnostne drsalke Kamile Valeve.
CAS je dejal, da je zaslišanje predvideno za nedeljo ob 20.30, odločitev pa pričakujejo v ponedeljek.
15-letna Valieva je bila pozitivna na nezakonito zdravilo za srce, ki izboljšuje vzdržljivost in pretok krvi.O pozitivnem rezultatu testa je bila obveščena v začetku tega tedna, 25. decembra.
Ruska protidopinška agencija je sprva suspendirala Valijevo, vendar je suspenzijo preklicala, potem ko je vložila pritožbo, zaradi česar so MOK in drugi upravni organi zahtevali odločitev CAS o tej zadevi.
PEKING – Maskota pande iz Pekinga 2022 je pridobila podpornike po vsem svetu, saj je Wu Rouro 11 ur čakala v vrsti, da bi kupila svojo plišasto igračo Bing Dwen Dwen.Kitajski potrošniki v trgovinah in na spletu so množično kupovali zbirateljsko različico maskote plišaste živali, katere ime se v angleščino prevede kot kombinacija besed "ice" in "chubby".
"Tako je ljubek, zelo ljubek, oh, ne vem, ker je panda," je rekla Rou Rou Wu in v objavi za USA TODAY pojasnila, zakaj se je za to noč uvrstila na 11. mesto v ekipi.Pri ničelnih temperaturah v Nanjingu na jugu Kitajske je mogoče z olimpijskimi spominki kupiti medvede, ki živijo v gorah osrednje Kitajske.
Medtem ko ti spiš v Ameriki, ima Team America še eno zlato medaljo.Tukaj so vrhunci večera:
17-letnik iz Kewaskuma v Wisconsinu je postal najmlajši tekač na tekmi, saj je končal v 34,85 sekunde.V petem paru je bil najhitrejši od deseterice drsalcev, a sta ga hitro končala Kitajec Gao Tingyu z olimpijskim rekordom 34,32 sekunde in Poljak Damian Zurek (34,73) v sedmem paru.
Na domači tekmi v državnem ovalnem drsanju je bil Gaov najboljši čas dneva, kar mu je prineslo zlato olimpijsko medaljo in bronasto medaljo, ki ju je na tej razdalji osvojil leta 2018.
Srebrna je bila južnokorejska atletinja Min Kyu Cha (34,39), bron pa Japonec Wataru Morishige (34,49).
Na letališče se je odpravil manj kot 24 ur po tem, ko je svetovna ikona deskanja na snegu opravila svoj zadnji tekmovalni halfpipe na olimpijskih igrah.Destinacija: Los Angeles za osebni ogled vašega prvega Super Bowla.
White je povedal, da mu njegova prijateljica, igralka Nina Dobrev, svetuje, naj naredi seznam stvari, ki jih želi početi v pokoju, "da ne bi sedel in vrtel prste."
PEKING – Reševanje ameriškega terenskega asa Jesseja Digginsa v štafeti 4x5k je morda prava strategija.Toda na žalost za Deakinsovo ni bilo pomembno, da njene soigralke v prvih treh rundah niso bile dovolj blizu.
Na tekmovanju, v katerem je ekipa ZDA upala na svojo prvo medaljo, Deakins ni uspel narediti čudežev in je moral končati šesti.
Zlato medaljo je osvojila ruska ekipa, ki se je v zadnjih dveh kilometrih oddaljila od Nemčije.Švedska je premagala Finsko za bron.
Ekipa ZDA je ob koncu drugega kroga skoraj izgubila vse možnosti za medaljo, ko se je Rosie Brennan, ki je bila večino svoje dirke del ruske in nemške zasledovalne skupine, znašla na koncu igre.zapustil in izgubil stik z volkovi.20-letni Novi McCabe debitira na olimpijskih igrah in nihče ne more izbrati ali se ponovno prijaviti v zasledovalno ekipo v tretjem krogu.Do trenutka, ko je predala Deakinsu, ki je leta 2018 osvojil zlato medaljo v ekipnem sprintu in letos bronasto medaljo v posamičnem sprintu, je bila ekipa ZDA skoraj 43 sekund oddaljena od boja za medaljo.
Digginsu je bilo pretežko priti v skupino Norveške, Finske in Švedske, ki se je večji del tekmovanja potegovala za tretje mesto.Ekipa ZDA je dirko končala v času 55:09,2, približno 67 sekund za zmagovalnim odrom.
PEKING.Ruska umetnostna drsalka Kamila Valeva se je v soboto vrnila na trening, saj njena olimpijska prihodnost še vedno visi na nitki.
Približno 50 novinarjev in dva ducata fotografov se je zvrstilo na drsališču, Valieva pa je ves čas izvajala načrtovane vaje na ledu, občasno pa je poklepetala s svojo trenerko Eteri Tutberidze.15-letnica na novinarska vprašanja, ko je hodila skozi mešano cono, ni odgovarjala.
Valieva je bila 25. decembra pozitivna na trimetazidin, prepovedano zdravilo za srce, vendar je v začetku tega tedna igrala ekipno igro, ker laboratorij še ni poročal o analizi vzorcev.
Ruska protidopinška agencija je medtem suspendirala Valevo in se je medtem vrnila na delo, športno arbitražno sodišče pa bo o njenem statusu odločilo v prihodnjih dneh.
"Neprijetno je reči, saj smo na olimpijskih igrah, kajne?"je povedala Američanka Mariah Bell, ki je na poligonu drsala za Valijevo.»Očitno ne morem ničesar storiti glede tega.Tukaj sem samo zato, da se osredotočim na lastno drsanje.”
PEKING.Za Mikaelo Shiffrin, ki že več kot dva meseca ni smučala, to ni slabo.
Shiffrinova je na svojem prvem sobotnem treningu smuka postavila deveti najhitrejši čas in najhitrejši ameriški čas.Še več, dobro ji gre in še vedno namerava nastopiti v smuku na olimpijskih igrah v Pekingu v torek in v alpski kombinaciji v četrtek.
"Današnji dan mi je dal več pozitivnosti," je rekla."Morali bomo videti, kako se bodo stvari odvijale s časom."
Kombinacija je bila sestavljena iz enega smuka in enega slaloma, tako da je Shiffrinova vseeno opravila trening.Večkrat pa je povedala, da si želi dirkati tudi v klanec, odvisno od počutja na treningu.
PEKING.Liga NHL, ki je odstopila od zimskih olimpijskih iger 2022, je več elitnim igralcem z vsega sveta ponudila olimpijsko priložnost in priložnost, da predstavijo prihodnost tega športa.
Zdelo se je, da je vse v dobrih rokah, a veterani so odigrali odločilno vlogo, ko je ameriška moška hokejska ekipa premagala Kanado s 4:2 v hitri tekmi v soboto na nacionalnem pokritem stadionu.
V igro so vstopili štirje od petih najboljših na naboru NHL 2021 (trije v Kanadi).Američani so v Pekingu povedli z 2:0, v četrtek pa so premagali Kitajsko z 8:0.
Ekipa ZDA bo v nedeljo zvečer (8.10 po srednjeevropskem času) zaključila skupinski del proti srebrni medalji Nemčiji.
KENNY AGOSTINO!Leta 2013 je osvojil državno prvenstvo z @YaleMHokey in zdaj postavlja @TeamUSA dve prednosti pred Kanado!#zimske olimpijske igre |#GlejteZ NAMI

Čas objave: 24. oktober 2022