Rezultati Zimskih olimpijskih igara: hokejaška pobjeda SAD-a, sljedeći potez Shauna Whitea

Napomena urednika: Ova stranica prikazuje nastupe na Olimpijskim igrama u subotu, 12. veljače.Posjetite našu stranicu s ažuriranjima za novosti i upute za nedjeljnu (13. veljače) promociju.
Lindsey Jacobellis, 36, osvojila je svoju drugu zlatnu medalju na Olimpijskim igrama plasiravši se na prvo mjesto na svom debiju u snowboardu u mješovitom timu s američkim timskim kolegom Nickom Baumgartnerom.Tim SAD-a je najstariji tim na terenu, s ukupnom dobi od 76 godina.
Za 40-godišnjeg Baumgartnera, slomljenog srca nakon što se nije uspio kvalificirati u muško pojedinačno finale, ovo je bila druga prilika da osvoji svoju prvu olimpijsku medalju na svojim četvrtim i posljednjim Olimpijskim igrama.
U muškom hokeju SAD je pobijedio Kanadu 4-2, popravio rezultat na 2-0, osvojio grupnu fazu i prošao u četvrtfinale.
U plesu na ledu Madison Hubbell i Zachary Donoghue iz tima SAD-a, te Madison Jock i Evan Bates zauzeli su prva mjesta nakon ritmičke sekcije.
PEKING - Nakon prvog poluvremena u subotu, dvije američke reprezentacije u plesu na ledu borile su se za medalje.
Madison Hubbell i Zachary Donoghue zauzeli su treće mjesto u ritam plesnom dijelu natjecanja s 87,13 bodova dok su klizali i uživali u glazbenoj kolekciji Janet Jackson.Aktualni državni prvaci Madison Jock i Evan Bates završili su četvrti, ali su zaostajali gotovo tri boda za svojim sunarodnjacima (84,14).
Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Sizeron na vrhu su liste sa svjetskim rekordom u ritmičkom plesu od 90,83 boda.Srebrne medalje dobit će Viktorija Sinitsina i Nikita Katsalapov iz Rusije.
PEKING.Cathy Ulender iz Sjedinjenih Američkih Država, koja se svojim skeletonom ističe na svjetskoj sceni gotovo 20 godina, završila je šesta na, gotovo sigurno, njezinim posljednjim Olimpijskim igrama.
Dvostruki prvak serije Svjetskog kupa koji je također osvojio Svjetsko prvenstvo 2012., Ulander je briljirao na Olimpijskim igrama u Pekingu.Osvojiti postolje u svom petom olimpijskom nastupu nije bilo dovoljno.
Ulander u posljednja dva kola ženskog skeletona u subotu nije napravila nijednu ozbiljniju pogrešku, samo nije imala brzinu da uhvati korak s konkurencijom.Počevši od osme, završila je svoj treći krug u klizačkom centru Yanqing s osobnim rekordom od 1:02.15, ali nije igrala puno vremena za vodeću.Ulender je sudionici u svojoj četvrtoj utrci pokazala peto mjesto, osiguravši joj šesto mjesto.
Olimpijska medalja bila je jedino što je Ulander nedostajalo u njezinoj skeleton karijeri.Godine 2014. bila je vrlo blizu privremenog osvajanja brončane medalje kada je trećeplasirana Ruskinja Jelena Nikitina bila upletena u ruski dopinški skandal oko Zimskih olimpijskih igara u Sočiju.
Sportski arbitražni sud poništio je ovu odluku, odlučivši da nije bilo dovoljno osnova da se Nikitina diskvalificira i oduzme joj brončana medalja.
Njemica Hannah Ness pobijedila je Australku Jacqueline Naracotte za 0,62 sekunde za zlatnu medalju u subotu.Bronca je pripala Nizozemki Kimberly Bosch.
ZHANGJIAKOU, Kina — Sean White i njegov brat Jesse prošlog su mjeseca pokrenuli Whitespace, brand za snowboarding i lifestyle na otvorenom.Tijekom laganog lansiranja, Whitespace je izložio 50 markiranih skija.
“Ne želim više pobjeđivati ​​ove tipove.Želim ih sponzorirati,” rekao je White."Ne da potpišem s njima ili nešto slično, već da pomognem njihovim karijerama i usmjerim svoje iskustvo i ono što sam naučio."
Američki halfpipe skijaški i snowboard trener JJ Thomas, koji je počeo trenirati Whitea uoči Zimskih olimpijskih igara u Pyeongchangu, nazvao je Whitea prirodnim "poslovnim čovjekom".
PEKING - Sportski arbitražni sud objavio je u subotu da je odredio vrijeme i datum za saslušanje u slučaju ruske klizačice Kamile Valeve.
CAS je rekao da je saslušanje zakazano za nedjelju u 20:30, a odluka se očekuje u ponedjeljak.
Valieva, 15, bila je pozitivna na ilegalni lijek za srce koji poboljšava izdržljivost i protok krvi.Obaviještena je o svom pozitivnom rezultatu testa početkom ovog tjedna, 25. prosinca.
Ruska antidopinška agencija isprva je suspendirala Valijevu, ali je povukla suspenziju nakon što je uložila žalbu, što je navelo MOO i druga upravna tijela da zatraže odluku CAS-a po tom pitanju.
PEKING - Maskota Pekinga 2022. panda osvojila je pristaše diljem svijeta jer je Wu Rouro stajala u redu 11 sati kako bi kupila vlastitu plišanu igračku Bing Dwen Dwen.Kineski potrošači u trgovinama i na internetu pohrlili su kupiti kolekcionarsku verziju maskote plišane životinje, čije se ime prevodi na engleski kao kombinacija "led" i "bucmast".
“Tako je sladak, jako sladak, oh, ne znam, jer to je panda,” rekla je Rou Rou Wu, objašnjavajući u objavi za USA TODAY zašto je večeras zauzela 11. mjesto u timu.Na ništim temperaturama u Nanjingu na jugu Kine moguće je uz olimpijske suvenire kupiti medvjede koji žive u planinama središnje Kine.
Dok ti spavaš u Americi, Team America ima još jednu zlatnu medalju.Evo najvažnijih trenutaka večeri:
Sedamnaestogodišnjakinja iz Kewaskuma, Wisconsin, postala je najmlađa trkačica u utrci, završivši za 34,85 sekundi.Bio je najbrži od 10 klizača u petom paru, ali su ga brzo završili Kinez Gao Tingyu s olimpijskim rekordom od 34,32 sekunde i Poljak Damian Zurek (34,73) u sedmom paru.
Na domaćoj utrci u Nacionalnom ovalnom klizanju, Gaovo vrijeme bilo bi najbolje dana, donijevši mu zlatnu olimpijsku medalju i brončanu medalju, koju je osvojio na toj udaljenosti 2018.
Srebro je pripalo južnokorejskoj atletičarki Min Kyu Cha (34.39), broncu Japanki Wataru Morishige (34.49).
Uputio se u zračnu luku manje od 24 sata nakon što je globalna ikona snowboarda završila svoj posljednji natjecateljski halfpipe na Olimpijskim igrama.Odredište: Los Angeles da osobno gledate svoj prvi Super Bowl.
White je rekao da ga njegova prijateljica, glumica Nina Dobrev, savjetuje da napravi popis stvari koje želi raditi u mirovini “kako ne bih sjedio i vrtio prstima”.
PEKING - Spašavanje američkog off-road asa Jesseja Digginsa u štafeti 4x5 km mogla bi biti prava strategija.No, na žalost za Deakins, nije smetalo što njezine suigračice nisu bile dovoljno blizu u prve tri runde.
U natjecanju u kojem se Team USA nadao osvojiti svoju prvu medalju, Deakins nije uspio napraviti čuda i morao je završiti šesti.
Zlatnu medalju osvojila je ruska ekipa koja se u posljednja dva kilometra odlijepila od Njemačke.Švedska je pobijedila Finsku za broncu.
Tim SAD-a gotovo je izgubio svaku šansu za medalju na kraju druge runde kada se Rosie Brennan, koja je veći dio svoje utrke bila u ruskoj i njemačkoj skupini potjere, našla na kraju utakmice.otišao i izgubio kontakt s vukovima.Novi McCabe, 20, debitirao je na Olimpijskim igrama i nitko ne može birati ili ponovno ući u tim za potjeru u trećem kolu.Do trenutka kada je predala Deakinsu, koji je 2018. osvojio zlatnu medalju u timskom sprintu i ovogodišnju brončanu medalju u pojedinačnom sprintu, tim SAD-a bio je gotovo 43 sekunde udaljen od borbe za medalju.
Digginsu je bilo preteško ući u skupinu od Norveške, Finske i Švedske, koje su veći dio natjecanja borile za treće mjesto.Momčad SAD završila je utrku u vremenu 55:09.2, oko 67 sekundi od postolja.
PEKING.Ruska klizačica Kamila Valeva vratila se treninzima u subotu jer njezina olimpijska budućnost još uvijek visi o koncu.
Pedesetak novinara i dvadesetak fotografa okupilo se na klizalištu, a Valieva je izvodila planirane vježbe na ledu tijekom cijele sesije, povremeno razgovarajući sa svojom trenericom Eteri Tutberidze.Petnaestogodišnja djevojka nije odgovarala na pitanja novinara dok je prolazila mješovitom zonom.
Valieva je bila pozitivna na trimetazidin, zabranjeni lijek za srce, 25. prosinca, ali je ranije ovog tjedna igrala timsku utakmicu jer je laboratorij tek trebao izvijestiti o analizi uzoraka.
Valeva je u međuvremenu suspendirana od strane Ruske antidopinške agencije i u međuvremenu se vratila na posao, a Sud za sportsku arbitražu će odlučiti o njezinom statusu u narednim danima.
“Neugodno je to reći, jer mi smo na Olimpijskim igrama, zar ne?”rekla je Amerikanka Mariah Bell, koja je klizala na poligonu nakon Valieve.“Očito ne mogu ništa učiniti u vezi s tim.Ovdje sam samo da se fokusiram na svoje klizanje.”
PEKING.Za Mikaelu Shiffrin, koja nije skijala više od dva mjeseca, to nije loše.
Shiffrin je postavila deveto najbrže vrijeme i najbrže američko vrijeme na svom prvom subotnjem treningu spusta.Štoviše, dobro joj ide i još uvijek se planira natjecati u spustu na Olimpijskim igrama u Pekingu u utorak iu alpskoj kombinaciji u četvrtak.
"Današnji dan mi je dao više pozitivnosti", rekla je."Morat ćemo vidjeti kako će stvari ići s vremenom."
Kombinacija se sastojala od jednog spusta i jednog slaloma, tako da je Shiffrin ipak odradila trening.No nekoliko je puta rekla da se želi i spustiti, ovisno o tome kako se osjeća na treningu.
PEKING.NHL, koji se povukao sa Zimskih olimpijskih igara 2022., ponudio je nekolicini elitnih igrača iz cijelog svijeta olimpijsku priliku i priliku da pokažu budućnost sporta.
Činilo se da je sve u dobrim rukama, ali veterani su odigrali odlučujuću ulogu kada je američka muška hokejaška reprezentacija porazila Kanadu 4-2 u brzoj utakmici u subotu na Nacionalnom zatvorenom stadionu.
U igru ​​su ušla četiri od pet najboljih odabira NHL drafta 2021. (tri u Kanadi).Amerikanci su u Pekingu poveli 2-0, a u četvrtak pobijedili Kinu 8-0.
Tim SAD zatvorit će grupnu fazu protiv osvajača srebrne medalje Njemačke u nedjelju navečer (8:10 ujutro ET).
KENNY AGOSTINO!Osvojio je nacionalno prvenstvo s @YaleMHokeyjem 2013. i sada stavlja @TeamUSA dva ispred Kanade!#Zimske Olimpijske igre |#Gledajte s NAM

Vrijeme objave: 24. listopada 2022