Rezultati Zimskih olimpijskih igara: pobjeda u hokeju SAD-a, sljedeći potez Shauna Whitea

Napomena urednika: Ova stranica prikazuje nastupe na Olimpijskim igrama u subotu, 12. februara.Posjetite našu stranicu ažuriranja za vijesti i upute za promociju u nedjelju (13. februara).
Lindsey Jacobellis, 36, osvojila je svoju drugu zlatnu medalju na Olimpijskim igrama plasiravši se na prvo mjesto na svom debiju na snowboardu u mješovitom timu sa američkim timskim kolegom Nickom Baumgartnerom.Tim SAD je najstariji tim u ovoj oblasti, sa ukupno 76 godina starosti.
Za 40-godišnjeg Baumgartnera, slomljenog srca nakon što se nije uspio kvalificirati u muško pojedinačno finale, ovo je bila druga prilika da osvoji svoju prvu olimpijsku medalju na svojim četvrtim i posljednjim Olimpijskim igrama.
U muškom hokeju, SAD su pobijedile Kanadu sa 4-2, popravile na 2-0, pobijedile u grupnoj fazi i plasirale se u četvrtfinale.
U plesu na ledu, Madison Hubbell i Zachary Donoghue iz tima SAD-a, kao i Madison Jock i Evan Bates, zauzeli su prva mjesta nakon ritam sekcije.
PEKING — Nakon prvog poluvremena u subotu, dva američka tima u plesu na ledu borila su se za medalje.
Madison Hubbell i Zachary Donoghue zauzeli su treće mjesto u dijelu takmičenja u ritam plesu sa 87,13 bodova dok su klizali i uživali u muzičkoj kolekciji Janet Jackson.Aktuelni državni prvaci Madison Jock i Evan Bates završili su četvrti, ali su zaostali skoro tri boda za svojim sunarodnicima (84,14).
Francuskinja Gabriella Papadakis i Guillaume Sizeron su na vrhu liste sa svjetskim rekordom u ritam plesu od 90,83 poena.Viktorija Sinicina i Nikita Katsalapov iz Rusije osvojiće srebrne medalje.
PEKING.Keti Ulender iz Sjedinjenih Država, koja se skoro 20 godina ističe na svetskoj sceni svojim kosturom, završila je na šestom mestu na, skoro sigurno, njenim poslednjim Olimpijskim igrama.
Dvostruki šampion Svjetskog kupa koji je također osvojio Svjetsko prvenstvo 2012., Ulander je briljirao na Olimpijskim igrama u Pekingu.Osvojiti mjesto na podijumu u njenom petom olimpijskom nastupu nije bilo dovoljno.
Ulander nije napravila nijednu ozbiljniju grešku u posljednja dva kola ženskog skeleta u subotu, samo nije imala brzinu da sustigne konkurenciju.Počevši od osme, završila je svoj treći krug u Yanqing Skating Centru sa ličnim rekordom 1:02,15, ali nije igrala puno vremena za vodeću.Ulender je učesnici u svojoj četvrtoj trci pokazala peto mjesto, osiguravši joj šesto mjesto.
Olimpijska medalja bila je jedino što je Ulanderu nedostajalo u njenoj kosturnoj karijeri.Godine 2014. bila je veoma blizu privremenog osvajanja bronzane medalje kada je trećeplasirana ruska Jelena Nikitina bila upletena u ruski doping skandal zbog Zimskih olimpijskih igara u Sočiju.
Sud za sportsku arbitražu poništio je ovu odluku, ocenivši da nema dovoljno osnova da se Nikitina diskvalifikuje i oduzme bronzanu medalju.
Njemica Hannah Ness je u subotu pobijedila Australijanku Jacqueline Naracotte za 0,62 sekunde za zlatnu medalju.Bronza je pripala Kimberly Bosch iz Holandije.
ZHANGJIAKOU, Kina — Šon Vajt i njegov brat Džesi pokrenuli su prošlog meseca Whitespace, brend za snoubord i život na otvorenom.Tokom soft lansiranja, Whitespace je predstavio 50 brendiranih skija.
“Ne želim više da pobjeđujem ove momke.Želim da ih sponzoriram”, rekao je White.“Ne da ih potpišem ili nešto slično, već da im pomognem u karijeri i usmjerim svoje iskustvo i ono što sam naučio.”
Američki trener skijanja i snouborda u polupajpu JJ Thomas, koji je počeo trenirati Whitea uoči Zimskih olimpijskih igara u Pyeongchangu, nazvao je Whitea prirodnim "biznismenom".
PEKING — Sud za sportsku arbitražu saopštio je u subotu da je odredio vrijeme i datum za ročište u slučaju ruske umjetničke klizačice Kamile Valeve.
CAS je rekao da je ročište zakazano za nedjelju u 20:30 sati, a odluka se očekuje u ponedjeljak.
Valieva, 15, bila je pozitivna na ilegalni lijek za srce koji poboljšava izdržljivost i protok krvi.Ona je obaviještena o njenom pozitivnom rezultatu ranije ove sedmice, 25. decembra.
Ruska antidoping agencija je prvobitno suspendovala Valievu, ali je ukinula suspenziju nakon što je uložila žalbu, što je navelo MOK i druga rukovodeća tela da traže odluku CAS-a po tom pitanju.
PEKING — Maskota pande iz Pekinga 2022. osvojila je pristalice širom svijeta dok je Wu Rouro čekala 11 sati u redu da kupi svoju plišanu igračku Bing Dwen Dwen.Kineski potrošači u trgovinama i na internetu hrlili su kako bi kupili kolekcionarsku verziju maskote plišane životinje, čije se ime na engleski prevodi kao kombinacija "ledena" i "buckasta".
“Tako je slatko, jako slatko, oh, ne znam, jer je panda,” rekla je Rou Rou Wu, objašnjavajući u postu USA TODAY zašto je zauzela 11. mjesto u timu ove noći.Na nultim temperaturama u Nanjingu na jugu Kine moguće je kupiti medvjede koji žive u planinama centralne Kine uz olimpijske suvenire.
Dok spavate u Americi, Tim Amerike ima još jednu zlatnu medalju.Ovo su vrhunci večeri:
Sedamnaestogodišnjak iz Kewaskuma, Wisconsin, postao je najmlađi trkač u trci, završio je za 34,85 sekundi.Bio je najbrži od 10 klizača u petom paru, ali su ga brzo završili Kinez Gao Tingyu sa olimpijskim rekordom od 34,32 sekunde i Poljak Damian Zurek (34,73) u sedmom paru.
Na domaćoj trci na nacionalnom ovalnom klizanju, Gao bi bio najbolji u danu, što mu je donijelo zlatnu olimpijsku i bronzanu medalju, koje je osvojio na toj distanci 2018. godine.
Srebro je pripalo južnokorejskom atletičarki Min Kju Ča (34,39), bronzom Japancu Vataru Morišigeu (34,49).
Otputovao je na aerodrom manje od 24 sata nakon što je globalna ikona snouborda završila svoj posljednji takmičarski halfpipe na Olimpijskim igrama.Odredište: Los Angeles da lično gledate svoj prvi Super Bowl.
Vajt je rekao da mu njegova prijateljica, glumica Nina Dobrev, savetuje da napravi spisak stvari koje želi da radi u penziji "kako ne bih sedeo i vrtio prstima".
PEKING — Spašavanje američkog off-road asa Jesseja Digginsa u štafeti 4x5k možda je prava strategija.Ali, na Deakinsovu nesreću, nije bilo važno što njene saigračice nisu bile dovoljno bliske u prva tri kola.
U takmičenju u kojem se tim SAD nadao da će osvojiti svoju prvu medalju, Deakins nije uspio napraviti čuda i morao je završiti na šestom mjestu.
Ruski tim je osvojio zlatnu medalju, odvojivši se od Njemačke u posljednja dva kilometra.Švedska je pobijedila Finsku za bronzu.
Tim SAD je skoro izgubio svaku šansu za medalju na kraju drugog kola kada se Rosie Brennan, koja je većim dijelom trke bila dio ruske i njemačke grupe za poteru, našla na kraju utakmice.otišao i izgubio kontakt sa vukovima.Novi Mekejb (20) debituje na Olimpijskim igrama i niko ne može da bira ili ponovo uđe u poterni tim u trećem kolu.U trenutku kada je predala Deakinsu, koji je osvojio zlatnu medalju u timskom sprintu 2018. i ovogodišnju pojedinačnu sprint bronzanu medalju, tim SAD-a je bio skoro 43 sekunde udaljen od borbe za medalju.
Digginsu je bilo preteško da uđe u grupu iz Norveške, Finske i Švedske, koji se bore za treće mjesto u većem dijelu takmičenja.Tim SAD-a završio je trku za 55:09,2, oko 67 sekundi od podijuma.
PEKING.Ruska umjetnička klizačica Kamila Valeva vratila se treninzima u subotu jer njena olimpijska budućnost još uvijek visi o koncu.
Oko 50 novinara i dvadesetak fotografa stajalo je u nizu klizališta, a Valieva je tokom cijele sesije izvodila planirane vježbe na ledu, povremeno ćaskajući sa svojim trenerom Eteri Tutberidze.Petnaestogodišnja devojka nije odgovarala na pitanja novinara kada je prošetala mešovitom zonom.
Valieva je bila pozitivna na trimetazidin, zabranjeni lijek za srce, 25. decembra, ali je ranije ove sedmice igrala timsku utakmicu jer laboratorija još nije izvijestila o analizi uzoraka.
Valeva je od tada suspendovana od strane Ruske antidoping agencije i od tada se vratila na posao, a Sud za sportsku arbitražu će odlučiti o njenom statusu u narednim danima.
“Neprijatno je reći, jer smo na Olimpijskim igrama, zar ne?”rekla je Amerikanka Mariah Bell, koja je klizala na poligonu nakon Valieve.“Očigledno je da tu ništa ne mogu učiniti.Ovdje sam samo da bih se fokusirao na svoje klizanje.”
PEKING.Za Mikaelu Shiffrin, koja nije skijala više od dva mjeseca, to nije loše.
Shiffrin je postavila deveto najbrže i američko vrijeme na svom prvom subotnjem treningu spusta.Štaviše, dobro joj ide i još uvijek planira da se takmiči u spustu na Olimpijskim igrama u Pekingu u utorak i Alpskom kombinatu u četvrtak.
„Danas mi je dao više pozitivnosti“, rekla je.“Moraćemo da vidimo kako će se stvari odvijati s vremenom.”
Kombinacija se sastojala od jednog spusta i jednog slaloma, tako da je Shiffrin ipak odradila trening.No, nekoliko puta je rekla da želi i da se trka nizbrdo, ovisno o tome kako se osjeća na treningu.
PEKING.NHL, koji se povukao sa Zimskih olimpijskih igara 2022., ponudio je nekolicini elitnih igrača iz cijelog svijeta olimpijsku priliku i priliku da pokažu budućnost ovog sporta.
Činilo se da je sve u dobrim rukama, ali veterani su odigrali odlučujuću ulogu kada je američki muški hokejaški tim savladao Kanadu sa 4-2 u brzoj utakmici u subotu na Nacionalnom dvoranskom stadionu.
Četiri od pet najboljih pikova sa NHL ulaznog drafta 2021 (tri u Kanadi) su ušli u igru.Amerikanci su u Pekingu poveli sa 2-0 i u četvrtak pobedili Kinu sa 8-0.
Tim SAD će u nedelju uveče (8:10 ET) zatvoriti grupnu fazu protiv Nemačke, osvajača srebrne medalje.
KENNY AGOSTINO!Osvojio je nacionalno prvenstvo sa @YaleMHokeyjem 2013. i sada stavlja @TeamUSA dva ispred Kanade!#Zimske Olimpijske igre |#WithWithUS

Vrijeme objave: 24.10.2022