Резултати от Зимните олимпийски игри: победа на хокей на САЩ, следващият ход на Шон Уайт

Бележка на редактора: Тази страница отразява представянето на Олимпийските игри в събота, 12 февруари.Посетете нашата страница с актуализации за новини и инструкции за промоцията в неделя (13 февруари).
36-годишната Линдзи Джакобелис спечели втория си златен медал на Олимпиадата, като се класира на първо място при дебюта си в сноуборда в смесен отбор с американския си съотборник Ник Баумгартнер.Отборът на САЩ е най-старият отбор в областта с обща възраст от 76 години.
За 40-годишния Баумгартнер, с разбито сърце, след като не успя да се класира за индивидуалния финал при мъжете, това беше вторият му шанс да спечели първия си олимпийски медал на четвъртата си и последна олимпиада.
В мъжкия хокей САЩ победиха Канада с 4-2, подобриха до 2-0, спечелиха груповата фаза и се класираха за четвъртфиналите.
В танците на лед Мадисън Хъбел и Закари Донохю от отбора на САЩ, както и Мадисън Джок и Еван Бейтс заеха челните места след частта ритъм танци.
ПЕКИН — След първото полувреме в събота два американски отбора по танци на лед се бориха за медали.
Мадисън Хъбел и Закари Донохю се класираха трети в частта за ритъм танци на състезанието с 87,13 точки, докато се пързаляха и се наслаждаваха на музикалната колекция на Джанет Джексън.Действащите национални шампиони Мадисън Джок и Евън Бейтс завършиха четвърти, но изостанаха с почти три точки от своите сънародници (84.14).
Французите Габриела Пападакис и Гийом Сизерон оглавиха класацията със световен рекорд за ритъм танци от 90,83 точки.Сребърни медали ще получат Виктория Синицина и Никита Кацалапов от Русия.
ПЕКИН.Кати Улендър от Съединените щати, която се откроява на световната сцена от близо 20 години със своя скелетон, завърши шеста в това, което почти сигурно ще бъде последната й олимпиада.
Двукратен шампион от Световната купа, който също спечели Световната купа през 2012 г., Уландер се представи отлично на Олимпийските игри в Пекин.Получаването на място на подиума в нейното пето олимпийско участие не беше достатъчно.
Уландер не допусна сериозни грешки в последните два кръга на женския скелетон в събота, тя просто нямаше скоростта, за да навакса конкуренцията.Започвайки осма, тя завърши третата си обиколка в Yanqing Skating Center с личен рекорд от 1:02.15, но не игра много време за лидера.Ulender показа на участничката пето място в четвъртото й състезание, осигурявайки й шесто място.
Олимпийски медал беше единственото нещо, което липсваше на Уландер в нейната скелетон кариера.През 2014 г. тя временно беше много близо до спечелването на бронзовия медал, когато третото място от Русия Елена Никитина беше замесена в руски допинг скандал по време на Зимните олимпийски игри в Сочи.
Спортният арбитражен съд отмени това решение, като реши, че няма достатъчно основания да дисквалифицира Никитина и да й отнеме бронзовия медал.
Германката Хана Нес победи австралийката Жаклин Наракот с 0,62 секунди за златния медал в събота.Бронзът отиде при Кимбърли Бош от Холандия.
ZHANGJIAKOU, Китай — Шон Уайт и брат му Джеси стартираха Whitespace, марка за сноуборд и начин на живот на открито, миналия месец.По време на мекото стартиране Whitespace показа 50 маркови ски.
„Не искам повече да бия тези момчета.Искам да ги спонсорирам“, каза Уайт.„Не за да подпиша с тях или нещо подобно, а за да помогна на кариерата им и да насоча моя опит и това, което научих.“
Американският треньор по халфпайп ски и сноуборд Джей Джей Томас, който започна да тренира Уайт преди Зимните олимпийски игри в Пьончан, нарече Уайт естествен „бизнесмен“.
ПЕКИН — Спортният арбитражен съд обяви в събота, че е определил час и дата за изслушване по делото на руската състезателка по фигурно пързаляне Камила Вълева.
CAS каза, че изслушването е насрочено за неделя в 20:30, като решението се очаква в понеделник.
15-годишната Валиева е дала положителна проба за нелегално лекарство за сърце, което подобрява издръжливостта и кръвообращението.Тя беше информирана за положителния си резултат от теста по-рано тази седмица на 25 декември.
Руската антидопингова агенция първоначално отстрани Валиева, но отмени спирането, след като тя подаде жалба, което накара МОК и други ръководни органи да потърсят решение на CAS по въпроса.
ПЕКИН — Талисманът панда на Пекин 2022 спечели поддръжници по целия свят, тъй като У Роуро чакаше 11 часа на опашка, за да купи собствената си плюшена играчка Bing Dwen Dwen.Китайските потребители в магазините и онлайн се тълпяха да купят колекционерската версия на плюшеното животно талисман, чието име се превежда на английски като комбинация от „лед“ и „пълничък“.
„Толкова е сладък, много сладък, о, не знам, защото е панда“, каза Ру Ру Ву, обяснявайки в публикация на USA TODAY защо е класирана на 11-то място в отбора за вечерта.При нулеви температури в Нанкин в Южен Китай е възможно да се купят мечки, живеещи в планините на централен Китай, с олимпийски сувенири.
Докато ти спиш в Америка, Team America има още един златен медал.Ето и акцентите от вечерта:
17-годишният от Kewaskum, Уисконсин, стана най-младият бегач в състезанието, финиширайки за 34,85 секунди.Той беше най-бързият от 10-те скейтъри в петата двойка, но бързо беше завършен от китаеца Гао Тингю с олимпийски рекорд от 34,32 секунди и поляка Дамян Зурек (34,73) в седмата двойка.
На домашното състезание на Националното овално пързаляне времето на Гао щеше да бъде най-доброто за деня, което му донесе златен олимпийски медал и бронзов медал, които той спечели на тази дистанция през 2018 г.
Среброто остана за южнокорейската атлетка Мин Кю Ча (34.39), бронзът остана за японката Ватару Моришиге (34.49).
Той се отправи към летището по-малко от 24 часа след като световната икона на сноуборда завърши последния си състезателен халфпайп на Олимпиадата.Дестинация: Лос Анджелис, за да гледате лично първия си Супербоул.
Уайт каза, че неговата приятелка, актрисата Нина Добрев, го съветва да направи списък с нещата, които иска да прави, когато се пенсионира, „за да не седя и да въртя пръстите си“.
ПЕКИН — Спасяването на американския офроуд ас Джеси Дигинс в щафетата 4x5k може да е правилната стратегия.Но, за съжаление на Дийкинс, нямаше значение, че нейните съотборнички не бяха достатъчно близо в първите три рунда.
В състезание, в което отборът на САЩ се надяваше да спечели първия си медал, Дийкинс не успя да направи чудеса и трябваше да завърши шести.
Руският отбор спечели златния медал, откъсвайки се от Германия в последните два километра.Швеция победи Финландия за бронза.
Отборът на САЩ почти загуби всякакъв шанс за медал в края на втория кръг, когато Роузи Бренан, която беше част от руската и германската група за преследване през по-голямата част от състезанието си, се озова в края на играта.напуснал и загубил контакт с вълците.20-годишният Нови Маккейб прави своя олимпийски дебют и никой не може да избере или да влезе отново в отбора за преследване в третия кръг.По времето, когато предаде на Дийкинс, който спечели златен медал в отборния спринт през 2018 г. и бронзов медал в индивидуалния спринт тази година, отборът на САЩ беше на почти 43 секунди от битката за медал.
За Дигинс беше твърде трудно да влезе в групата от Норвегия, Финландия и Швеция, борейки се за третото място през по-голямата част от състезанието.Отборът на САЩ завърши състезанието за 55:09.2, на около 67 секунди от подиума.
ПЕКИН.Руската състезателка по фигурно пързаляне Камила Вълева се завърна на тренировки в събота, тъй като нейното олимпийско бъдеще все още виси на косъм.
Около 50 журналисти и две дузини фотографи се наредиха на пода на пързалката, а Валиева изпълняваше планираните упражнения на леда през цялата сесия, като от време на време разговаряше с треньора си Етери Тутберидзе.15-годишното момиче не отговори на въпросите на журналистите, когато премина през микс зоната.
Валиева е дала положителна проба за триметазидин, забранено лекарство за сърце, на 25 декември, но е играла отборна игра по-рано тази седмица, тъй като лабораторията все още не е докладвала за анализа на пробите.
Оттогава Вълева беше отстранена от Руската антидопингова агенция и след това се върна на работа, като Спортният арбитражен съд ще вземе решение за статута й в следващите дни.
„Неприятно е да се каже, защото сме на Олимпиада, нали?каза американката Марая Бел, която се пързаля на тренировъчното игрище след Валиева.„Очевидно не мога да направя нищо по въпроса.Тук съм само за да се съсредоточа върху собственото си пързаляне.”
ПЕКИН.За Микаела Шифрин, която не е карала ски повече от два месеца, това не е лошо.
Шифрин записа деветото най-добро време и най-доброто американско време в първата си съботна тренировка по спускане.Нещо повече, тя се справя добре и все още планира да се състезава в спускането на Олимпийските игри в Пекин във вторник и в алпийската комбинация в четвъртък.
„Днес ми даде повече позитивизъм“, каза тя.„Ще трябва да видим как ще се развият нещата с времето.“
Комбинацията се състоеше от едно спускане и един слалом, така че Шифрин все пак направи тренировката.Но тя няколко пъти каза, че иска да се състезава и на спускане, в зависимост от това как се чувства на тренировка.
ПЕКИН.НХЛ, която се оттегли от Зимните олимпийски игри през 2022 г., предложи на няколко елитни играчи от цял ​​свят олимпийска възможност и шанс да покажат бъдещето на спорта.
Всичко изглеждаше в добри ръце, но ветераните изиграха решаваща роля, когато мъжкият отбор по хокей на САЩ победи Канада с 4-2 в бърз мач в събота на Националния закрит стадион.
Четири от петте най-добри избора от драфта за влизане в NHL 2021 (три в Канада) влязоха в играта.Американците поведоха с 2-0 в Пекин и победиха Китай с 8-0 в четвъртък.
Отборът на САЩ ще затвори груповата фаза срещу сребърния медалист Германия в неделя вечер (8:10 сутринта ET).
КЕНИ АГОСТИНО!Той спечели националния шампионат с @YaleMHokey през 2013 г. и сега поставя @TeamUSA две пред Канада!#Зимни олимпийски игри |#Гледайте с НАС

Време на публикуване: 24 октомври 2022 г