Apia je v finalu svetovnega prvenstva v nogometu osvojila bron v ženski posamični konkurenci

Cynthia Appia iz Toronta je v soboto osvojila bron na zadnji dirki svetovnega pokala v monokoku v Siguldi v Latviji.
32-letni Apia je izenačil Kitajca Qingyinga v dveh točkah v 1:47,10.Prva je bila Američanka Kylie Humphreys z 1:46,52, druga pa Nemka Kim Kaliki z 1:46,96.
"Lansko leto sem tukaj zamudil tekmo zaradi izbruha COVID-a v naši ekipi," je dejal Appiah.»Torej sem prišel sem z nekaj strahu in nisem imel najboljšega tedna treningov.
»Sigulda je bolj podobna sankaški progi, zato je na saneh veliko težje krmariti.Moj cilj je teči čim bolj čisto, saj vem, da me bo moj štart, skupaj s spodobno vožnjo, popeljal na stopničke.”
Appiah je v obeh vožnjah štartal hitro (5,62 in 5,60), a je s težavo končal pri dnu steze.
"Vedel sem, da imam vse, kar je potrebno za zmago na dirki, a napake, ki sem jih naredil v 15. zavoju v obeh dirkah, so me stale veliko časa," je dejal Appiah.“Upam, da se bo turneja vrnila sem v naslednjih nekaj letih.
"Steza je podobna Lake Placidu in Altenbergu, dvema stezama, na katerih uživam in ustrezata mojemu slogu vožnje."
Appiah je tretji v skupnem seštevku svetovnega pokala z eno srebrno in štirimi bronastimi medaljami na osmih tekmah.
"Bila je težka sezona, toda na splošno je bilo zabavno voziti in našla sem veselje, ki ga zadnjih nekaj let ni bilo," je dejala."To je oživilo mojo strast do vožnje."
Če želite izvedeti več o temnopoltih kanadskih izkušnjah – od protitemnopoltega rasizma do zgodb o uspehu v temnopolti skupnosti – si oglejte Be Black in Canada, projekt CBC, na katerega so temnopolti Kanadčani lahko ponosni.Več zgodb lahko preberete tukaj.
Za spodbujanje premišljenega in spoštljivega dialoga se imena in priimki pojavljajo ob vsaki predstavi v spletnih skupnostih CBC/Radio-Canada (razen otroških in mladinskih skupnosti).Vzdevki ne bodo več dovoljeni.
Z oddajo komentarja se strinjate, da ima CBC pravico reproducirati in distribuirati ta komentar, v celoti ali delno, na kateri koli način, ki ga izbere CBC.Upoštevajte, da CBC ne podpira stališč, izraženih v komentarjih.Komentarji na to zgodbo so moderirani v skladu z našimi smernicami za pošiljanje.Komentarji so dobrodošli ob odprtju.Pridržujemo si pravico, da kadar koli onemogočimo komentarje.
Glavna prednostna naloga CBC je omogočiti dostopnost izdelkov vsem ljudem v Kanadi, vključno s tistimi z motnjami vida, sluha, motoričnih in kognitivnih motenj.

Čas objave: 20. februarja 2023