Apia vyhrála bronz v ženské dvouhře na finále mistrovství světa ve fotbale

Cynthia Appiaová z Toronta získala v sobotu bronz v závěrečném závodě monokoků Světového poháru v lotyšské Siguldě.
Dvaatřicetiletá Apia vyrovnala čínskou hráčku Čching-jing dvěma body 1:47,10.První byla Američanka Kylie Humphreysová za 1:46,52 a druhá Němka Kim Kalikiová za 1:46,96.
"Loni jsem tu vynechal zápas kvůli vypuknutí COVID v našem týmu," řekl Appiah."Takže jsem sem šel s určitým strachem a neměl jsem nejlepší tréninkový týden."
„Sigulda je spíše sáňkařská dráha, takže na saních je mnohem obtížnější navigovat.Mým cílem je běžet co nejčistěji s vědomím, že můj start spojený se slušným během mě dovede na stupně vítězů.“
Appiah odstartoval rychle v obou závodech (5,62 a 5,60), ale měl problémy s cílem dole na trati.
"Věděl jsem, že mám na to, abych vyhrál závod, ale chyby, které jsem udělal v 15. zatáčce v obou závodech, mě stály spoustu času," řekl Appiah.„Doufám, že se sem turné v příštích několika letech vrátí.
"Trať je podobná Lake Placid a Altenberg, dvě tratě, na kterých rád jezdím a vyhovují mému stylu jízdy."
Appiah je celkově třetí ve Světovém poháru s jednou stříbrnou a čtyřmi bronzovými medailemi v osmi hrách.
"Byla to těžká sezóna, ale celkově to byla zábava jezdit a našla jsem radost, která mi v posledních letech chyběla," řekla."Oživilo to mou vášeň pro řízení."
Chcete-li se dozvědět více o zkušenostech černých Kanaďanů – od anti-černošského rasismu po příběhy o úspěchu v černošské komunitě – podívejte se na Be Black in Canada, projekt CBC, na který mohou být černí Kanaďané hrdí.Více příběhů si můžete přečíst zde.
Aby se podpořil uvážlivý a uctivý dialog, křestní jména a příjmení se objevují při každém představení v online komunitách CBC/Radio-Canada (kromě komunit dětí a mládeže).Přezdívky již nebudou povoleny.
Odesláním komentáře souhlasíte s tím, že CBC má právo reprodukovat a distribuovat tento komentář, celý nebo jeho část, jakýmkoli způsobem, který si CBC zvolí.Vezměte prosím na vědomí, že CBC nepodporuje názory vyjádřené v komentářích.Komentáře k tomuto příběhu jsou moderovány v souladu s našimi pokyny pro odesílání.Komentáře jsou vítány při otevření.Vyhrazujeme si právo komentáře kdykoli zakázat.
Nejvyšší prioritou CBC je zpřístupnit produkty všem lidem v Kanadě, včetně těch se zrakovým, sluchovým, motorickým a kognitivním postižením.

Čas odeslání: 20. února 2023